Plastyk.pl to sklepy dla plastyków galerie artykuły dla plastyków sklepy plastyczne.
Znajdź w plastyku:

Jak malować olejami - kurs videoChcesz zacząć malować farbami olejnymi?
Zobacz jak to robić w prostym video kursie malarza Michael'a Thompson'a. Autor pokazuje krok po kroku, jak nakładać farby, jakich użyć kolorów i narzędzi do wykonania tego ćwiczenia.

A więc na sztaludze stoi zagruntowane już podobrazie bawełniane. W ręce artysta trzyma paletę, na którą wycisnął z tubek farby olejne w kilku kolorach, dostosowanych do tonacji obrazu, który ma powstać. Pod ręką znajduje się zestaw pędzli (m.in. pędzel płaski, okrągły, wachlarzowaty i szczeciniak z włosia naturalnego), media malarskie i inne przybory. Zaczynamy malowanie od nałożenia szczeciniakiem pierwszej warstwy tła farbą cobalt blue. Pędzlem wachlarzowatym artysta formuje na płótnie chmurę farbą w kolorze titanium white. Następnie nakłada dynamicznymi uderzeniami farbę vandyke brown, tworząc pierwszą warstwę pasa drzew, a pędzlem okrągłym prowadzi cienką linią zarys pni i gałęzi. Ze zmieszania na palecie trzech kolorów: titanium white, indian yellow i cobalt blue powstaje barwa zielona, która zostaje nałożona na namalowany pas drzew. Farby są transparentne dzięki czemu, mimo nakładania kilku kolorów widać poprzednie warstwy, co daje bardzo realistyczny efekt. Ciąg dalszy w kolejnej części. Wszystkie wymienione wyżej materiały i narzędzia można bezpiecznie kupić przez Internet. Sprawdź jak łatwo je kupić zamówić na stronach polecanych sklepów dla plastyków.

Autor tekstu: GRW
Poleć stronę znajomym   |  Wróć do kategorii Kursy i Tutoriale » 

Jeśli strona zawiera błąd lub nieaktywny link to napisz do nas

  R E K L A M A

Warto teraz kupić:

Podobrazia malarskie bawełniane
Podobrazia malarskie bawełniane

Wszystkie zastrzeżone znaki towarowe będące własnością odpowiednich firm zostały użyte przez serwis Plastyk.pl jedynie w celach informacyjnych.

Copyright © 2005 - 2018 Plastyk.pl, Ads & Kappa Style