Plastyk.pl to sklepy dla plastyków galerie artykuły dla plastyków sklepy plastyczne.
Znajdź w plastyku:
Różowo mi...
Różowo mi... - Karim Rashid w Polsce

Różowo mi... - Karim Rashid w Polsce

Charakterystyczny styl designerskich projektów i równie charakterystyczny image to Karim Rashid – światowej sławy projektant sztuki użytkowej i ekscentryczny mistrz autokreacji. Wyznacznikiem stylu projektów Rashida są geometryczne wzory, miękka linia, zamiłowanie do plastiku i intensywne kolory z naciskiem na róż. Ten kolor dominuje również w wyglądzie zewnętrznym artysty, który w jednym z wywiadów podczas swojej wizyty w Polsce podkreślił, że kolor różowy niesie pozytywną energię, wywołuje uśmiech, buduje nastrój - jednym słowem najlepszy kolor dla designera-optymisty z dystansem do siebie i projektowanego otoczenia, jakim jest niewątpliwie Rashid.

Karim Rashid (1960-) pochodzi z Egiptu, wychował się w Wielkiej Brytanii i Kanadzie, studiował we Włoszech, biuro projektowe ma w Nowym Jorku, ale najchętniej pracuje w krajach Europy Zachodniej – obywatel świata. Od lat marzył o przyjeździe do Polski, fascynowała go Europa Wschodnia, dlatego z chęcią przybył na otwarcie swojej wystawy „From 15 Minutes into the Future” w Domotece w Warszawie (6-30 października 2008), gdzie po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano przedmioty sztuki użytkowej jego projektu, m. in. słynny fotel Clicquot Love Seat zaprojektowany dla domu szampańskiego Veuve Clicquot Ponsardin. Ten mistrz designu XXI wieku współpracuje z najsłynniejszymi firmami, np.: Carolina Herrera, Davidoff, Estée Lauder, Alessi, Umbra, Prada, Issey Miyake, Lacoste, Zanotta, Tommy Hilfiger. Jego prace mają w swoich zbiorach słynne muzea, takie jak MoMA czy Groningen. Nie boi się wyzwań, projektuje prawie wszystko: wnętrza hoteli, restauracji, meble, naczynia, lampy, flakony perfum, zegarki, obuwie, ubrania, zawsze w eleganckim, delikatnym, a jednocześnie odważnym stylu, trącającym niekiedy kiczem. Laureat wielu nagród, pracuje dużo, zaskakuje wciąż nowymi pomysłami, jak sam twierdzi: zmienia oblicze świata, bo design wg niego jest wyznacznikiem okresu w historii. Niewątpliwie Karim Rashid wpływa na kształt rzeczy codziennego użytku.

[GrW]

Poleć stronę znajomym   |  Wróć do kategorii Galerie i Muzea » 

Jeśli strona zawiera błąd lub nieaktywny link to napisz do nas

  R E K L A M A

Wszystkie zastrzeżone znaki towarowe będące własnością odpowiednich firm zostały użyte przez serwis Plastyk.pl jedynie w celach informacyjnych.

Copyright © 2005 - 2018 Plastyk.pl, Ads & Kappa Style