Plastyk.pl to sklepy dla plastyków galerie artykuły dla plastyków sklepy plastyczne.
Znajdź w plastyku:

Papiery do wszystkich technik artystycznych

Papiernia Heinrich August Schoeller w Dueren, znana na świecie pod marką Schoellershammer produkuje szeroką gamę papierów z przeznaczeniem do prac plastycznych i graficznych dla plastyków, grafików, hobbystów oraz dla poligrafii- drukarnie czy agencje reklamowe.

Schoellershammer jest jedną z czterech papierni na świecie, obok Fedrigoni (Włochy), Canson (Francja), Gmund (Niemcy), które produkują tak szeroki i specjalistyczny asortyment.
Ze względu na jakość, kreatywność i nowatorstwo, papiernia Schoellershammer jest ceniona u profesjonalistów branży plastycznej i reklamowej.

Każdego roku papiernia wydaje katalog własnych propozycji zastosowania swojego papieru w sztuce i reklamie. Na dzień dzisiejszy marka Schoellershammer jest prawie nieznana w naszym kraju. Pamiętają ją jedynie twórcy starszego pokolenia, dzięki takim papierom jak Torchon (papier do akwareli) i kalka techniczna (papier transparentny).

A szkoda, gdyż oferta Schoelleshammer jest ciekawa i warto ją poznać. Jak wspomniano na początku niniejszego artykułu, papier Schoellershammer ma szerokie zastosowanie i również amatorzy sztuki tzw. hobbyści znajdą dla siebie odpowiednie podłoże do malarstwa czy rysunku lub materiał do własnej przygody z papierem- wycinanki, witraże, kartki pocztowe i okazjonalne, oprawki na zdjęcia, opakowania na prezenty, lampiony, komiksy, itd.

Oto kilka propozycji zastosowania papierów Schoellershammer w sztuce amatorskiej.

I tak Papiernia proponuje papiery Da Capo, Torchon, Esparto, Mal & Zeichen, Duria oraz szkicowniki Zeichen. Za wyjątkiem papieru Mal & Zeichen (nr 2 i nr 4), Duria i szkicowników Zeichen, wszystkie wymienione papiery nadają się również do technik akwarelowych. Da Capo, Torchon, Esparto mają ciekawą fakturę i oprócz swojego podstawowego przeznaczenia są znakomitym materiałem na okładki, kartki okolicznościowe, tło pod zdjęcia i obrazki, etykiety, wizytówki, opakowania prezentów. Prezenty możemy też efektownie zapakować w wyglądający bardzo ekologicznie szary papier Mal & Zeichen nr 2. Natomiast lekko kremowy i delikatnie fakturowany Mal & Zeichen nr 4, jest dobrym miedium do wydruku tekstów kartek okolicznościowych i korespondencji. Okładki kartek okolicznościowych można wykonać z papieru Esparto (gramatura 300g/m2) lub Torchon (250g/m2). Na wszystkich papierach bardzo dobrze drukuje się na drukarce atramentowej. Wydruk laserowy można polecić jedynie na gładkich papierach, jak Mal & Zeichen, szkicowniki Zeichen i papier Duria. Ten ostatni papier (matowy lub gładki) w kolorze kremowym charakteryzuje się znakomitą drukowalnością, zarówno na drukarce atramentowej jak i laserowej. Papier Duria jest szczególnie polecany do wydruków prac tworzonych na komputerze oraz do prestiżowej korespondencji.

Karki okolicznościowe zyskają na oryginalności i szczególnej formy wyrazu, jeżeli do ich wykonania wykorzystamy kalkę (papier transparentny) dostępną w szerokiej gamie kolorów i gramatur. Możliwości jest naprawdę wiele.

W kolejnych artykułach napiszemy jak wykorzystują papier Schoellershammer profesjonaliści w sztuce tworzonej za pomocą komputera oraz tradycyjnie – pędzlem i kredką.

Poleć stronę znajomym   |  Wróć do kategorii Artykuły Plastyczne » 

Jeśli strona zawiera błąd lub nieaktywny link to napisz do nas

  R E K L A M A

Wszystkie zastrzeżone znaki towarowe będące własnością odpowiednich firm zostały użyte przez serwis Plastyk.pl jedynie w celach informacyjnych.

Copyright © 2005 - 2018 Plastyk.pl, Ads & Kappa Style