sobota, 13 lipca, 2024
Portal Plastyk.pl
Plastyk.plInspiracjeJak rzeźbić w glinie?

Jak rzeźbić w glinie?

Glina od zarania dziejów jest podstawowym materiałem do tworzenia zarówno przedmiotów codziennego użytku, jak i dzieł sztuki. Jeśli chcesz spróbować swoich sił i stworzyć przy pomocy tego plastycznego materiału jakąś rzeźbę, np. figurkę kota, akt czy wizerunek dłoni, to dobrze trafiłeś. W serwisie znajdziesz opisy sposobów przygotowania gliny oraz podstawowe informacje o narzędziach i technikach rzeźbiarskich. Kolorowe ilustracje oraz liczne wskazówki i podpowiedzi ułatwią ci uchwycić ideę rzeźbienia w materiale jakim jest glina. 

Wszystkie niezbędne narzędzia rzeźbiarskie takie jak kawalety, szpatułki, wybieraki oczkowe do gliny, noże rzeźbiarskie znajdziesz w naszej wyszukiwarce dla plastyków.

Przykłady różnych technik rzeźbiarskich zobaczysz na naszej playliście na Youtube poniżej. [Subskrybuj / zapisz naszą playlistę  – przyciski wewnątrz filmu] dzięki temu nie opuścisz kolejnych wartościowych filmów.

 

KSP
KSP
Od klinów sumeryjskich do hasztagów - badam, czytam, składam i dekompiluję teksty na język obrazu. Cenię dobre kino i wytrawne potrawy.
Zobacz także

Jak malować akwarelami biel i światło

Malowanie akwarelami
Spotkania z akwarelą – uzyskiwanie bieli, efekty światła W podstawowym zestawie farb akwarelowych na próżno szukać bieli. Dzieje się tak,...

Znaczniki i skalery dla fotografów dokumentalistów

Znaczniki kryminalistyczne
Dokumentacja fotograficzna obiektów zabytkowych oraz stanowisk archeologicznych wymaga wyraźnego odwzorowania skali przedmiotu. Dodatkowo w dokumentacji archeologicznej bardzo ważne jest...

Jak przygotować się do egzaminów do Plastyka, a jak na studia artystyczne?

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Jak zbudować teczkę z portfolio prac? Jakie narzędzia i materiały kupić do przygotowań? Czy malować wyłącznie przy biurku czy na sztaludze?

Malarstwo akrylowe

Malarstwo akrylowe
Malarstwo akrylowe to wszechstronna technika malarska, gdyż umożliwia malowanie zbliżone do techniki olejnej lub akwarelowej. Jak to możliwe? Tajemnica...

Dama z gronostajem – obraz owiany tajemnicą

Leonardo Da Vinci Dama z gronostajem
Portret namalowany został około 1489 roku przez Leonarda da Vinci. Wykonany w technice olejnej, z użyciem tempery, na desce orzechowej o...

Jackson Pollock

Jackson Pollock w pracowni
Action painting Jacksona Pollocka, gdzie spontaniczny gest tworzy dynamiczną abstrakcję. Poznaj mistrza abstrakcyjnego ekspresjonizmu, który odrzucił tradycyjne metody na rzecz swobodnego przepływu farby i emocji.
- R e k l a m a -

Zaopatrzenie dla plastyków