sobota, 13 lipca, 2024
Portal Plastyk.pl
Plastyk.plLaboratoriumLeitax - mocowania obiektywów

Leitax – mocowania obiektywów

Firma Leitax jest znana w środowisku filmowców i fotografów profesjonalnych za swoje mocowania i adaptery, które umożliwiają wykorzystanie klasycznych obiektywów na współczesnych kamerach i aparatach fotograficznych. Dzięki produktom Leitax, twórcy obrazu mogą połączyć tradycję z nowoczesnością, korzystając z obiektywów wyprodukowanych w różnych okresach, znanych z ich unikalnych właściwości optycznych i estetycznych, z nowymi technologiami obrazowania.

Mocowania Leitax pozwalają na konwersję obiektywów Leica, Contax, i innych marek do używania z aparatami Pentax SLR i DSLR, a także z aparatami Nikon i kamerami Canon. Co istotne dla profesjonalistów, konwersja ta jest całkowicie odwracalna, co oznacza, że nie powoduje uszkodzenia ani obiektywu, ani korpusu kamery. To cecha szczególnie ceniona przez tych, którzy chcą zachować oryginalność i wartość swoich klasycznych obiektywów​​​​.

Leitax oferuje mocowania dla obiektywów, które po konwersji są gotowe do użytku z pełnoklatkowymi aparatami Canon, co rozszerza możliwości wykorzystania wysokiej jakości niemieckich soczewek, które są cenione za swoją wyjątkową jakość i wydajność optyczną​​. Firma produkuje także adaptery do kamer Alexa, pozwalając filmowcom budować bardziej przystępne cenowo systemy, które wykorzystują wysokiej klasy obiektywy Leica R​.

Adaptery Leitax charakteryzują się solidnym montażem za pomocą śrub, co zapewnia bezpieczne i stabilne połączenie obiektywu z korpusem kamery. To kluczowa cecha gdy podczas pracy w dynamicznych warunkach planu filmowego lub w plenerze, gdzie niezawodność sprzętu jest na wagę złota​​.

Co więcej, adaptery Leitax mogą być wyposażone w mikroczipy, które ułatwiają komunikację między obiektywem a kamerą. Dzięki temu, nowoczesne aparaty mogą wykrywać dane takie jak przysłona i potwierdzać ostrość w wizjerze, co jest znaczącym ułatwieniem przy pracy z manualnymi obiektywami i umożliwiać czy zapisywanie wartości EFIX w metadanych zdjęcia​​.

Mocowania filmowe – standard EF

Mocowania Leitax umożliwiają również użytkownikom Canon EF korzystanie z obiektywów posiadających pierwotnie montaż C/Y, co dodatkowo rozszerza gamę kompatybilnego sprzętu. Dla wielu użytkowników jest to szansa na ponowne odkrycie klasycznych szkieł i wykorzystanie ich charakterystycznych właściwości optycznych w nowych projektach​​.

Dla filmowców i fotografów, którzy cenią sobie estetykę obrazu dawaną przez klasyczne obiektywy, a jednocześnie chcą korzystać z zaawansowanych technologicznie kamer, mocowania Leitax oferują idealne rozwiązanie. Pozwalają na zachowanie unikalnych cech optycznych, które często są trudne do znalezienia w nowoczesnych obiektywach, jednocześnie zapewniając kompatybilność z nowymi systemami. Jest to także szansa na dalsze wykorzystanie inwestycji w wysokiej klasy obiektywy z przeszłości, które dzięki adapterom mogą być używane z najnowszymi modelami kamer i aparatów.

KSP
KSP
Od klinów sumeryjskich do hasztagów - badam, czytam, składam i dekompiluję teksty na język obrazu. Cenię dobre kino i wytrawne potrawy.
Zobacz także

Jackson Pollock

Jackson Pollock w pracowni
Action painting Jacksona Pollocka, gdzie spontaniczny gest tworzy dynamiczną abstrakcję. Poznaj mistrza abstrakcyjnego ekspresjonizmu, który odrzucił tradycyjne metody na rzecz swobodnego przepływu farby i emocji.

Malarstwo pastelami suchymi

Pastele Suche
Pastelowe pejzaże Jesienne zamglone widoki, półświatła, rozmazane kontury: wszystko to nastraja refleksyjnie i rozleniwia ale może też stać się tematem...

Royal Talens – historia producenta artykułów dla plastyków

Talens Historia firmy
Royal Talens to renomowany holenderski producent artykułów dla plastyków, który ma swoje korzenie w pięknej historii i tradycji europejskiej...

Rysunek – technika artystyczna

Rysunek jako technika artystyczna
Rysunek jest zjawiskiem tak elementarnym, że aż trudnym do zdefiniowania. Dla niektórych to dział sztuk plastycznych, gdzie przedstawienie bryłowatości ciał oraz ich położenia w przestrzeni odbywa się za pomocą linii.

Dziesięć powodów dlaczego warto malować

Dlaczego warto malować
Malowanie to wyjątkowy sposób wyrażania siebie i odkrywania piękna w otaczającym nas świecie. To nie tylko tworzenie obrazów, lecz...

Jolanta Kosiec – malarstwo

Joanna Kosiec malarstwo
Z pasji oraz wykształcenia jestem art. Malarzem. Ukończyłam Wydział Sztuki UTH w Radomiu, dyplom licencjacki oraz mgr. z wyróżnieniem...
- R e k l a m a -

Zaopatrzenie dla plastyków