piątek, 22 września, 2023
Strona głównaArtykuły plastyczneMarkery w pracowni plastyka

Markery w pracowni plastyka

Zastanawiasz się może, po co artyście — plastykowi markery? Skoro masz swoje ulubione pędzle, palety, farby, a czasem zdarza ci się coś wykończyć zwykłym czarnym długopisem… No cóż, każdy ma swoje ulubione narzędzia i sposoby na uzyskanie zamierzonych (lub nie) efektów. Markery umożliwiają zarówno bardzo precyzyjne wykończenia detali, jak też stosowanie nowych, niekiedy zaskakujących rozwiązań. Na przykład używając ich można w rozlanej akwareli wprowadzić ostry kontur, lub zaskoczyć akwarelowym, precyzyjnym, bez śladu rozlania szkicem. Idealne dopasowanie koloru zapewni ci używanie farb i markerów tych samych marek.

Liquitex Paint Marker

Akrylowe markery w szerokiej palecie barw. Odporne na działanie światła i bardzo trwałe. Dostępne w 50 kolorach zsynchronizowanych z farbami Liquitex Heavy Body i Liquitex w aerosolu. W palecie kolorów znajdziesz zarówno farby kryjące, jak i transparentne, fluorescencyjne i opalizujące, co pozwoli ci na pełną radości twórczość.
Dostępne są z dwoma rodzajami wymiennych końcówek umożliwiających uzyskanie różnorodnych linii. Kształt końcówek daje pełną kontrolę nad rysunkiem, a ich szerokości 2 mm i 15 mm pozwala rysować linie o różnych grubościach oraz malować wypełnienia. Końcówki zaprojektowano w ten sposób, że dla uzyskania różnorodnych grubości można rysować krawędziami oraz stosować różny nacisk.

Firma Liquitex Paint Marker wyposażyła swoje markery w zawór z kulką i pompkę, co umożliwia dozowanie i mieszanie farb. Mają szerokie zastosowanie na bardzo różnych powierzchniach: od płótna po ceramikę, szkło, drewno i metal. Są bardzo trwałe, a jeśli potrzebna jest trwałość niezwykła – można dodatkowo zastosować werniks Liquitex.

Winsor&Newton – markery akwarelowe

Niesamowity pomysł, by umieścić farby akwarelowe w markerze. Charakteryzują się wysokim nasyceniem barw i odpornością na działanie światła. Zachowują wszystkie cechy transparentności farb akwarelowych; nałożenie kilku warstw pozwala uzyskać głębszy odcień koloru. Można je mieszać ze sobą – efekty zależne od stopnia wilgotności malowanej powierzchni. Końcówka markera elastyczna i cienka zapewnia precyzję nieosiągalną przy malowaniu tradycyjnymi pędzlami. Doskonale nadaje się do wykończeń i detali. Idealnie łączą się z farbami akwarelowymi Winsor&Newton. Najlepsze efekty daje używanie papieru do markerów akwarelowych.

Promarker i Brushmarker

Zaopatrzone w dwie końcówki – szeroką, płasko ściętą oraz cienką okrągłą pozwalają na uzyskiwanie w pełni kontrolowanych grubości linii. Napełnione tuszem na bazie alkoholu oraz profesjonalnymi, wysokiej jakości barwnikami są narzędziem o bardzo wszechstronnym artystycznym zastosowaniu. Specyfika tuszu pozwala zamalowywać równomiernie większe powierzchnie uzyskując spójne pokrycie. Różnorodną głębię koloru można uzyskać przy nakładaniu kolejnych warstw tej samej barwy. Aby uzyskać nową barwę, można nałożyć tusz w innym kolorze – tusze mieszają się ze sobą w zależności od poziomu wilgotności poprzedniej warstwy.

Formuła tuszu pozwala na przenikanie się kolorów i uzyskiwanie łagodnych przejść między barwami. Na stronie Promarker znajdziesz również specjalny blender, którego można używać do przenikania i zmiękczania kolorów oraz łagodzenia krawędzi.

Markery BrushMarker oferowane są w 72 kolorach, a ProMarker w liczbie 148, z czego 11 to unikatowe kolory tylko dla tej serii produktów. Najlepsze efekty daje użycie papieru Winsor&Newton Bleendproof Marker Paper, ewentualnie gładkiego papieru o dużej gramaturze albo powlekanego kartonu.

Podobne artykuły
- R e k l a m a -

Świeżo malowane